Контактна ел.пошта:
dsocpol@chmr.gov.ua 
  Консультації:
(0472) 31-99-23
(067) 509 50 26
(093) 296 54 58

Прийом громадян:
ПН – ЧТ з 8:00 до 17:00 
(13:00-14:00 - перерва)
ПТ з 8:00 до 16:00 
(13:00-14:00 - перерва)
На міський портал

Новини департаменту

Проєкт «Коло захисту»

Як налагодити комунікацію між військовослужбовцями, ветеранами та їхніми рідними й оточенням? Як уникати гострих і недоречних тем, аби допомогти воїнам повернутися до життя на мирній території?
Про це йшлося на засіданні круглого столу, який відбувся у Вільному просторі Халабуда як підсумок 2-місячної реалізації проєкту «Коло захисту».
???? Серед учасників – представники департаменту соціальної політики, благодійних фондів, громадських організацій, Територіальної оборони, священнослужителі, капелани, психологи, журналісти.
Вони обмінювалися напрацьованим досвідом, аби об’єднати зусилля для подальшої роботі з військовослужбовцями та їхніми родинами в плані комунікації.
???? «Цей круглий стіл став підсумком 2-місячного втілення проекту «Коло захисту», який реалізує «Халабуда». Під час проєкту з ними працювали психологи, волонтери, рідні військовослужбовців і самі воїни. Учасників навчали, як краще спілкуватися з воїном під час перебування на фронті і після повернення, аби уникнути зайвого стресу і непорозуміння», – розповіла координаторка освітніх проєктів Вільного простору Халабуда Людмила Чичера.
???? «Всім, хто взявся за це важливе соціальне питання, дякую за співпрацю. Вона завжди дає більше охоплення послугами і кращі результати», – зазначила заступниця Черкаського міського голови, кураторка Марина Гаркава.
???? Валентина Литвинович, заступниця директора департаменту соціальної політики-начальник управління у справах ветеранів війни та соціальних гарантій поінформувала про законодавчу базу для підтримки захисників України і ветеранів, роботу департаменту з надання послуг ветеранам та їхнім родинам, які затверджені і на рівні держави, і місцевими програмами.
???? «Тепер суспільство повинно усвідомити, що надалі військових і ветеранів буде багато. Кожен з нас повинен вчитися їх сприймати, розуміти в сім’ї і в соціумі. Вже створюються організації, які проводять таку просвітницьку роботу в громадах. І їхня робота якраз є допомогою органам влади в налагодженні комунікації з захисниками і ветеранами, адже цим людям ми зобов’язані життям на мирній території та існуванням своєї держави», – сказала Валентина Литвинович.
???? «Реабілітація ветеранів має паралельно відбуватися у трьох напрямах: фізичному, психологічному і духовному. Першим займаються лікарі, другим – психологи, а за духовним лікуванням треба йти до священника. Тому потрібна співпраця всіх, задіяних у цьому процесі», – переконаний капелан 156 батальйону 118 бригади ТРО Черкас Олександр Філоненко.
???? Відтак учасники круглого столу обмінялися контактами, аби надалі спільно продовжувати цю ініціативу, вкрай необхідну і захисникам, і самій громаді.