Контактна ел.пошта:
37853109@mail.gov.ua 

Прийом громадян:
ПН – ЧТ з 8:00 до 17:00
(13:00-14:00 - перерва)

ПТ з 8:00 до 16:00
(13:00-14:00 - перерва)


Консультації:
(0472) 54-22-01 
(067) 509 50 26
(093) 296 54 58 

 

На міський портал

Євросоюз та його банк допомагають відновлювати Україну

Сотні об’єктів інфраструктури планується відновити в Україні упродовж ближчих 2-х років за рахунок Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) та Програми відновлення України. Ці проєкти реалізує Європейський інвестиційний банк спільно з  Міністерством відновлення розвитку громад, територій та інфраструктури України. Один з об’єктів, який відновлять завдяки  програмі НКПВУ,  буде в Черкасах.

 Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (НКПВУ) як фінансова угода між Європейським інвестиційним банком та Україною була підписана 22 грудня 2014 року. Ця довгострокова інвестиція у 200 мільйонів євро спрямована для відновлення інфраструктури на сході України, що постраждала внаслідок збройної агресії рф та в регіонах, які прийняли  значну кількість внутрішньо-переміщених осіб.

Від початку повномасштабного вторгнення Європейський інвестиційний банк розширив масштаби допомоги Україні. Тож нині НКПВУ охоплює 20 областей держави. Термін реалізації проектів – від 1 до 3 років. Кошти будуть спрямовані громадам у вигляді субвенції з державного бюджету.

Ці проекти мають важливе соціальне значення для України. Їхня реалізація дозволяє отримати доступ до якісних послуг жителям східних регіонів та регіонів, де проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до умов Програми, ці будівлі мають бути безбар’єрними та енергоефективними.

 Нині напрацьована законодавча база НКПВУ, розроблений план реалізації проєктів, порядок та умови надання субвенції місцевим бюджетам на їх реалізацію, проводяться навчальні семінари і тренінги в межах Програми.

 У травні 2023 року Європейський інвестиційний банк спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України оголосив старт відбору проєктів відбудови, реконструкції та капітального ремонту шкіл, дитсадків, адміністративних центрів і об’єктів ЖКГ, а також на забезпечення житлом внутрішньо-переміщених осіб.

До них належать і Черкаси, які від початку повномасштабного вторгнення прийняли майже 30 тисяч таких людей.

У 2023 році Міністерство ухвалило для реалізації 74 об’єкти соціальної інфраструктури в 20 областях України. Серед них – капітальний ремонт будівлі за адресою вул.Чорновола, 118/1. Згідно з проєктом, замість колишнього дитячого садка тут має бути тимчасовий прихисток для внутрішньо  переміщених осіб, які мешкають у Черкасах.

 Результати реалізації НКПВУ станом на серпень 2023 року:

* завершено 91 субпроєкт у 29 містах та громадах 8 регіонів України;

* більше 120 субпроєктів перебувають в активній фазі реалізації;

* відновлені 33 лікарні та медичних центри, 47 шкіл та дитячих садків, 7 гуртожитків, 6 закладів культури та 4 адміністративні будівлі;

*близько 7,4 млн мешканців у 9 областях України, включаючи 769 000 ВПО та осіб з вразливих груп населення, отримали доступ до якісної інфраструктури та соціальних послуг;

* створено понад 2200 нових робочих місць протягом впровадження субпроєктів НКПВУ.

 Зазначимо, що ЄІБ від початку російського вторгнення надав негайну допомогу Україні, виділивши з 2022 року 1,7 мільярда євро на терміновий ремонт інфраструктури країни, зруйнованої російськими бомбардуваннями. Банк ЄС також надав кредитну лінію у 4 мільярда євро для підтримки інтеграції біженців з України в країнах ЄС.

 Кінцевими бенефіціарами проекту є органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади/виконавчі органи сільських, селищних, міських рад територіальних громад .

 Допомогу замовникам на усіх етапах реалізації проектів надає група технічної підтримки ПРООН. Вона допомагає забезпечити ефективне управління та високу якість субпроєктів, їх моніторинг, надає консультації кінцевим бенефіціарам програм та місцевим зацікавленим сторонам.

 Загалом акціонерами Європейського інвестиційного банку є 27 країн Євросоюзу. Цей банк є одним із найбільших кредиторів України. Станом на 1 липня 2023 року загальний обсяг наданих ЄІБ фінансових ресурсів в Україні, як в державному, так і приватному секторі, становить понад 7,5 млрд євро.

 

Технічна підтримка реалізації субпроєкту Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ)

Image
Image
Image
Image
Image

ЗА РАХУНОК ЄВРОПЕЙСЬКОГО ІНВЕСТИЦІЙНОГО БАНКУ ТА МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ В ЧЕРКАСАХ ОБЛАШТУЮТЬ ЖИТЛО ДЛЯ ВНУТРІШНІХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Місто Черкаси відібрано для участі в проєкті Європейського інвестиційного банку в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Відтак за рахунок європейського кредиту та співфінансування з міського бюджету в Черкасах з’явиться ще одне житло для тимчасово переміщених осіб.

 Для цього буде проведено капітальний ремонт будівель колишнього дитячого садка на вулиці В’ячеслава Чорновола, 118/1, де мають облаштувати місця тимчасового перебування для 250 внутрішніх переселенців.

 Відповідний проєкт поданий фахівцями департаменту соціальної політики до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Проєкт затвердили для реалізації за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам в рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» Європейського інвестиційного банку.

 Завдяки реалізації проєкту внутрішньо переміщені особи, які з різних соціальних причин (безробіття, інвалідністю, догляд за малолітніми дітьми, люди літнього віку) не можуть самостійно винаймати житло, отримають можливість тимчасового проживання у гідних умовах.

 Під час ремонту 2 корпуси тимчасового житла обладнають з урахуванням вимог доступності. В будівлях облаштують 41 кімнату для проживання, 10 санвузлів (з них 4 для маломобільних груп населення), 6 душових, 4 кухні-їдальні, 4 пральні.

 Також люди зможуть отримувати тут якісні соціальні послуги з психологічної, соціальної підтримки, соціального супроводу.

 При цьому будівлі міської комунальної власності, що були занедбані, можуть бути відновлені для потреб територіальної громади та забезпечать їхню енергоефективність.

Під час капітальної реконструкції планується виконати демонтаж внутрішнього опорядження, капітальний ремонт внутрішніх приміщень, влаштування покрівлі з металочерепиці, утеплення фасадів та цоколю, заміну зовнішніх та внутрішніх електромереж, систем водопостачання та водовідведення й теплопостачання.

 Реалізація проєкту планується впродовж 12 місяців. Загальна його вартість – 96 115,118 тис. грн. Згідно з домовленостями, 80 095,932 тис. грн. (83% коштів) має профінансувати Європейський інвестиційний банк, решту – повинен додати бюджет Черкаської міської територіальної громади.  Частина субвенції має надійти вже цього року.

 Подальше  фінансування та  утримання місця для тимчасового перебування внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету Черкаської міської територіальної громади.

 Згідно з постановою Уряду від 29.08.2023 № 925, обсяг затвердженої субвенції у 2023 році для Черкаської міської територіальної громади становить 40 мільйонів гривень. Решта субвенції надійде у 2024 році.  

 Підписаний відповідний наказ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України із переліком проектів. Після отримання необхідних документів департамент соціальної політики Черкаської міської ради (кінцевий бенефіціар проєкту) розпочне тендерні процедури з реалізації проєкту.

 Зазначимо, що Надзвичайна кредитна програма з відновлення України (НКПВУ) як фінансова угода між ЄІБ та Україною була підписана 22 грудня 2014 року. Це – довгострокова інвестиція, спрямована для відновлення інфраструктури на сході України, а також у регіонах, які приймають внутрішньо переміщених осіб. З початку повномасштабного вторгнення РФ Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розширив обсяги надання допомоги Україні. Упродовж 2023-2024 років завдяки цій програмі мають відновити 74 об’єкти соціальної інфраструктури у 20 областях України. 

 Нагадаємо: місто Черкаси від початку повномасштабного вторгнення прийняло майже 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

 Довідково:

Постанова КМУ від 29.08.2023 № 925 «Про внесення змін у додаток 1 до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України»  http://surl.li/nesct

РОБОЧА НАРАДА З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ ЄВРОСОЮЗУ ВІДБУЛАСЯ У ЧЕРКАСАХ

Євросоюз та його інвестиційний банк реалізують Надзвичайну кредитну  програму для відновлення України. В рамках програми у Черкасах створять житло для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, капітально відремонтувавши приміщення колишнього дитячого садка по вулиці Чорновола, 118/1.

 18 липня 2023 року представники групи технічної підтримки ПРООН разом із фахівцями профільних департаментів Черкаської міської ради провели виїзну нараду на місці робіт. Оглянули територію, визначили обсяг робіт, склали план і графік виконання.

 Після завершення ремонту в двох корпусах зможуть проживати 250 осіб. Окрім житлових кімнат, тут облаштують 10 санвузлів (з них 4 для маломобільних груп населення), 6 душових, 4 кухні-їдальні, 4 пральні. На території планується  стадіон і басейн.

 Черкаський проект із облаштування тимчасового житла для переселенців визнали одним із найкращих в Україні. Його для подальшого втілення обрали з-поміж 1081 заявника. Проєкт схвалило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України для отримання субвенції.

 Загальна вартість проекту становить 96 млн 115,12 грн. Втілюватимуть його через співфінансування Європейського інвестиційного банку (80 млн 95 тис грн) та бюджету Черкаської міської територіальної громади. Частина субвенції на реалізацію проекту надійде вже цьогоріч, інша – у 2024 році. Подальше  фінансування та  утримання місця для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету Черкаської міської територіальної громади.

 «Цей проєкт є надзвичайно важливим для Черкас, оскільки серед багатьох питань, які вирішує міська влада для адаптації та соціалізації внутрішньо  переміщених осіб, найскладнішим залишається забезпечення житлом. У новому притулку житимуть ті переселенці, які доглядають за малолітніми дітьми, літнього віку, люди з інвалідністю, тобто ті, які не можуть з певних причин знайти роботу і самостійно винаймати житло. Тут вони зможуть проживати у гідних умовах та отримувати соціальні послуги з психологічної, соціальної підтримки, соціального супроводу», – зазначила заступниця Черкаського міського голови Марина Гаркава.  

 Під час капітальної реконструкції будівлі планується виконати демонтаж внутрішнього опорядження, капітальний ремонт внутрішніх приміщень, влаштування покрівлі з металочерепиці, утеплення фасадів та цоколю, заміну зовнішніх та внутрішніх електромереж, систем водопостачання та водовідведення й теплопостачання. Відтак будівлі міської комунальної власності, що багато років були занедбані, відновлять для потреб громади та забезпечать їхню енергоефективність.

 Зазначимо, що це буде третій проєкт зі спорудження тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб у Черкасах. Першим став шелтер на 300 осіб по вул.Благовісній, який відкрили 2022 року з ініціативи міського голови Анатолія Бондаренка. Нещодавно здали в експлуатацію переобладнане приміщення колишнього дитячого садка по вулиці Кобзарській на 26 квартир різної площі. Курує проект департамент освіти та гуманітарної політики.

За даними департаменту соціальної політики, нині в Черкасах офіційно зареєстровані майже 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

ЧЕРКАСИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ З РЕАЛІЗАЦІЇ «НАДЗВИЧАЙНОЇ КРЕДИТНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ»

Цього року в рамках «Надзвичайної кредитної програми з відновлення України» почали реалізовувати 74 проєкти. Один з них – тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб – буде в Черкасах. Для кращої реалізації  проєкту фахівці департаменту соціальної політики 22-23 серпня 2023 року взяли участь у тренінгу.

 На тренінгу йшлося про суть і перспективи Програми, технічні, фінансові та соціальні аспекти реалізації субпроєктів, екологічні та соціальні стандарти Європейського інвестиційного банку, забезпечення прозорості, підзвітності, та доброго управління при реалізації проєктів НКПВУ.

 Про це розповідали спікери від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства фінансів України, Європейського інвестиційного банку, Київської обласної військової адміністрації, Групи технічної підтримки ПРООН.

 Мета «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» - допомогти з відбудовою об’єктів інфраструктури та покращити життя внутрішньо переміщених осіб. Проєкт реалізують за фінансової підтримки Євросоюзу та його інвестиційного банку.

 У межах НКПВУ за рахунок європейського кредиту та співфінансування з міського бюджету в Черкасах буде проведено капітальний ремонт будівель колишнього дитячого садка на вулиці В’ячеслава Чорновола, 118/1. Тут мають облаштувати місця тимчасового перебування для 250 внутрішніх переселенців.

 «Реалізація проєкту планується впродовж 12 місяців. Згідно з домовленостями, 80 095,932 тис. грн. (83% коштів) має профінансувати Європейський інвестиційний банк, решту – повинен додати бюджет Черкаської міської територіальної громади. Частина субвенції має надійти вже цього року», – зазначила в.о.директора департаменту соціальної політики Юлія Ніконенко.