Ці питання були в центрі уваги виїзного засідання міжфракційного депутатського об'єднання «ВПО України». У форматі онлайн та офлайн їх обговорювали народні депутати, представники профільних міністерств, обласної та міської влади і територіальних громад.
«Після питання підтримки ЗСУ і забезпечення фронту вирішення питань ВПО наступна за важливістю. І нам треба знати, які нюанси в законодавстві для цього потрібно врегулювати для допомоги цим людям, аби вони поверталися додому чи адаптувалися в тих громадах, яких залишилися», – зазначив Максим Ткаченко, народний депутат України, співголова міжфракційного депутатського об'єднання «ВПО України».
Основні проблеми внутрішньо переміщених осіб – це житло, робота і збереження соціальних виплат. Адже поки що, за статистикою, тимчасове соціальне житло можуть отримати навіть менше 1% загальної кількості ВПО.
Варто зазначити, що місто Черкаси ставили за приклад позитивного вирішення цих проблем, де наразі діє шелтор по вул.Благовісній, в якому мешкають 241 особа. Нещодавно введено в дію ще 1 шелтор на 26 квартир по вул.Кобзарській.
«Наголосимо, що наступного року для облаштування місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб планується провести капітальний ремонт ще 2 приміщень з облаштуванням укриттів. Це колишні дитячі садочки. Причому в нашому шелторі люди не платять за своє проживання. Є певна проблема з вікнами в комунальних гуртожитках, але зараз ми над цим працюємо», – сказала заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.
 
Наприкінці учасники між фракційного об’єднання «ВПО України» обговорили з головами та представниками територіальних громад області проблемні питання законодавчого забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування в період військового стану.