Інсталяцію "Серце надії" відкрили в міському парку Перемоги.
Вона присвячена військовослужбовцям, які зникли безвісти під час здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України. Відкриття приурочили до Міжнародного дня зниклих безвісти, який відзначають 30 серпня.
На виконання доручення міського голови Анатолій Бондаренко, з погодження сімей зниклих безвісти Захисників департамент соціальної політики спільно з департаментом архітектури й містобудування реалізували ідею створення інсталяції.
Відкриття "Серця надії" зібрало рідних зниклих безвісти захисників, представників міської влади, духовенства та небайдужих черкасців.
"Підтримка суспільства дуже важлива для родин зниклих безвісти. У Черкасах ми надаємо всебічну допомогу таким сім'ям. За рахунок коштів міського бюджету вони отримують грошові виплати, знижки на житлово-комунальні послуги.
Інсталяція "Серце надії" – це ще один спосіб сказати: "Ми з вами!". Об'єднані спільним болем і надією. Пам'ятаємо і шануємо. Але найголовніше завдання сьогодні – повернути наших Героїв. Адже завдяки тим, хто стіною стоїть на захисті України, наше місто досі залишається тиловим", – зазначив на відкритті інсталяції міський голова.
"Будь-яка підтримка дуже важлива для родин безвісти зниклих. І сьогоднішня подія для них дуже важлива. У їхніх рідних немає місця, немає стел, до яких вони могли б прийти, провести зустріч, помовчати на річницю, помолитися за їхнє найскоріше повернення. Тому ця стела "Серце надії" стане для них таким місцем, куди вони зможуть прийти і відчути підтримку. Це важливо і для громади, яка має пам’ятати про те, що є такі люди, що їх багато, і їм потрібна наша турбота, віра і надія", – додала заступниця міського голови Марина Гаркава, кураторка соціальної галузі.
Анна Донець Anna Donets, представниця родин безвісти зниклих, подякувала міській владі за сприяння у створенні такого символічного місця:
"Це серце б’ється в унісон з нашими серцями. Воно дає нам віру, надію і силу рухатися далі. Воно стане покликом для кожної родини, для всієї України, для кожного Захисника і Захисниці, як символ, що їх завжди чекатимуть вдома".
Спорудження істаляції є прикладом спільнодії влади, громади і бізнесу. Кошти на виготовлення і встановлення інсталяції спільними зусиллями зібрали працівники департаментів, долучилися підприємці. Рідні зниклих безвісти обговорили й обрали один із 6 запропонованих ескізних проєктів.
Під інсталяцією-серцем закладено капсулу, в якій вкладено написані звернення рідних до своїх Героїв. Капсулу зможуть відкрити після війни.
"Надія тримає серце, серце відкриває небеса", – зазначено на камені поруч із інсталяцією.