У складних обставинах повномасштабного вторгнення та безлічі викликів, які воно принесло, для України життєво важливо, аби бюджет країни працював для розвитку бізнесу та бізнес брав участь у забезпеченні потреб держави. Тут дороговказом може стати народне прислів’я: «свій до свого по своє». 

Купувати продукцію українського виробництва — це стимулювати свою, а не чужу економіку. Це важливо як на побутовому рівні, коли купуєш одяг чи продукти в магазині, так і під час підготовки великих закупівель через тендери. 

 

У середньому до 40% від вартості продукції українського виробництва повертається в бюджет країни в вигляді зарплат, податків і платежів у пенсійний фонд, і ці податки підтримують Сили безпеки й оборони України в часи війни.

 

Від початку повномасштабного вторгнення у 2022 Україна отримала й продовжує отримувати велику й важливу підтримку від держав-партнерів, завдячуючи якій стають можливими важливі інституційні зміни, адаптація до умов воєнного часу та закладаються основи для перемоги та подальшої повоєнної відбудови країни. Водночас неймовірно важливою є власна спроможність держави Україна та її громадян, які не покладаються лише на підтримку партнерів, а й самостійно, щодня роблять великий внесок у зміцнення держави через створення нових підприємств, робочих місць, генерування доходу всередині країни та відродження економічної системи.

 

Кампанія «Зроблено в Україні» покликана привернути увагу українців до українських виробників і спонукати більше купувати продукцію українського виробництва, а також — відкривати власні підприємства, щоб посилювати економіку країни. Тобто «плюсувати своє» всіма способами, допомагаючи країні вистояти.

 

Купуючи продукцію українських виробників, українці не лише прямо підтримують економіку країни, але й безпосередньо платять зарплати людям, які працюють на підприємствах, роблять можливою підтримку армії (адже майже всі податки під час вторгнення спрямовані саме на це) та функціонування лікарень, громадських просторів (парків тощо). Цей ефект на економіку та суспільство є настільки суттєвим і відчутним, що можна сміливо говорити про те, що купуючи українське, ми буквально плюсуємо своє. 

Про економічний ефект споживання продукції українського виробництва

  1. Купуючи українські товари, споживач фактично платить зарплату працівникам підприємства-виробника і податки у державний бюджет, які повністю йдуть на підтримку Сил безпеки й оборони.
  2. Важливо, щоб громадяни купували вітчизняні товари, оскільки в такому випадку витрачені кошти залишатимуться в Україні й формуватимуть ВВП. Насамперед це стосується товарів з розвиненим внутрішнім виробництвом — харчова і легка промисловості; виробництво будматеріалів, побутової хімії й косметики тощо.
  3. Заміщення імпортованих товарів вітчизняною продукцією матиме значний економічний ефект. В Україні протягом останніх років активно розвивалися різні галузі, що здатні покрити внутрішній попит, наприклад на харчові продукти. 


https://madeinukraine.gov.ua/

 

Офіційні соціальні мережі програми:

Facebook - https://www.facebook.com/madeinUAcampaign

Instagram - https://www.instagram.com/zroblenoinua?igsh=OWg4b3ljZ250amY1






Життєвий цикл товарів, вироблених в Україні та за кордоном

Етап 1. Вироблення сировини

Вирощування, видобуток, первинна переробка

50%

Створюється доданої вартості продукту, виробленого в Україні

~35%Може не бути

Доданої вартості продукту, виробленого за кордоном

Етап 2. Вхідна логістика

Постачання сировини, комплектуючих та інших первинних матеріалів для процесу виробництва

4%

Створюється доданої вартості продукту, виробленого в Україні

0%Не відбувається в Україні

Доданої вартості продукту, виробленого за кордоном

Етап 3. Процес виробництва

Створення кінцевого продукту

40%

Створюється доданої вартості продукту, виробленого в Україні

0%Не відбувається в Україні

Доданої вартості продукту, виробленого за кордоном

Етап 4. Вихідна логістика

Зберігання та переміщення кінцевого продукту та від кінця виробничої лінії до кінцевого споживача

6%

Створюється доданої вартості продукту, виробленого в Україні

~11%Може не бути

Доданої вартості продукту, виробленого за кордоном

Етап 5. Споживання населенням

Етап 5. Споживання населенням

Етап 6. Переробка

Етап 6. Переробка

Вторинна переробка та утилізація відходів

 

Шукай товари зі знаком «Зроблено в Україні» на поличках магазинів

 

Зроблено в Україні

 

Товари з цим маркуванням вироблені в Україні, а значить у середньому до 40% від їхньої вартості повертається в бюджет країни в вигляді податків, зборів і зарплат