(067) 509 50 26
(093) 296 54 58
Прийом громадян:
Із березня 2024 року родини, які повернулись з-за кордону, ще не встигли працевлаштуватися і не мають джерел доходів можуть оформити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
Умови оформлення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з березня 2024 року для переселенців внесені у змінах до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям постановою КМУ від 26.01.2024 № 94.
Пояснює заступниця директора департаменту соціальної політики – начальниця управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Катерина Бінусова.
За правилами призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, що діяли раніше, ця допомога не призначалася у разі коли в родині були працездатні особи, які не працювали, не навчалися, не служили, не перебували на обліку в центрі зайнятості більше ніж 3 місяці або за них не сплачувався ЄСВ протягом 3-х місяців у періоді за який враховуються доходи. Особливо у цій ситуації не мали підтримки від держави родини внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок зміни місця проживання втратили роботу, а також ті, які повернулися в Україну після тривалого перебування за кордоном.
Тож, з 1 березня 2024 року, на період воєнного стану, допомога призначається на 6 місяців:
Водночас, виплата допомоги малозабезпеченим сім’ям поєднується з заходами для стимулювання до працевлаштування непрацюючих осіб. Якщо в сім’ї є декілька непрацюючих осіб, то такі особи протягом двох місяців із дня призначення допомоги повинні сприяти своїй зайнятості – працевлаштуватися, зареєструватися підприємцем чи безробітним, тощо. Серед заходів стимулювання є також перебування на обліку в службі зайнятості для отримання ваучера на навчання.
Якщо особа не здійснила заходи щодо сприяння зайнятості, виплата допомоги припиняється після закінчення двомісячного строку.
Вимога щодо працевлаштування НЕ ЗАСТОСОВУЄТЬЯ до одного отримувача допомоги з сім’ї, якщо така сім’я:
Нагадаємо, допомога малозабезпеченим сім’ям призначається тим сім’ям, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Тобто її розмір розраховується, як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.
З січня 2024 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить: