Контактна ел.пошта:
dsocpol@chmr.gov.ua 
  Консультації:
(0472) 31-99-23
(067) 509 50 26
(093) 296 54 58

Прийом громадян:
ПН – ЧТ з 8:00 до 17:00 
(13:00-14:00 - перерва)
ПТ з 8:00 до 16:00 
(13:00-14:00 - перерва)
На міський портал

Новини департаменту

Підсумковий форум з питань локальної демократії та інтеграції ВПО відбувся у Черкасах.

Його провели в межах проекту «Черкащина об’єднує: самоорганізація ВПО для відновлення та розвитку приймаючих громад». Реалізується проєкт за підтримки Євросоюзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Захід став корисним майданчиком для напрацювання ідей вирішення питань внутрішньо переміщених осіб в Черкаській області.
У форумі взяли участь очільники міста й області, представники Міжнародного фонду «Відродження», донорських установ, громадських організацій, територіальних громад Черкащини.
Вони обмінювалися досвідом, представляли кейси успішного залучення ВПО в життя приймаючих громад, впровадження громадських ініціатив, підбивали підсумки діяльності проєкту, обговорювали плани.
Керівник проекту ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» Олена Головкіна подякувала всім, хто підтримує внутрішньо переміщених осіб та цей проєкт зокрема.
Від імені міської влади перед учасниками форуму виступила заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.
«Людям, які через війну приїхали жити в інші місця, потрібні робота і житло. І навколо цього відбувається вся соціалізація. Водночас без допомоги держави та державних програм жодна громада не впорається з усіма проблемами цих людей. Сподіваюся, що ближчим часом у міській раді запрацює наша координаційна рада з питань ВПО, стане дорадчим органом, аби спільно визначати вектори подальшої роботи. І для ефективного продовження цієї допомоги, має бути колаборація влади, громади і самих внутрішньо переміщених осіб. Чи зробило місто багато для ВПО? Однозначно так. Чи достатньо цього? Ні. Тому ми працюємо далі. Ми ніколи не впоралися би з державною проблемами внутрішньо переміщених осіб, якби не сильні громади та палкі серця патріотів. Від імені міської влади дякую черкасцям, які в складних умовах початку повномасштабного вторгнення після створення міського Гуманітарного центру, допомагали, чим могли. Дякую міжнародним організаціям, які надавали і зараз надають гуманітарну допомогу для наших внутрішньо переміщених осіб», – зазначила Марина Олександрівна.
Марина Гаркава навела цифри, що свідчать про роботу міської влади в цьому напрямку.
Так, за даними департаменту соціальної політики, нині в Черкасах офіційно зареєстровані 29673 ВПО.
У шелторі по вул.Благовісній, який створено з ініціативи Черкаського міського голови Анатолія Бондаренка, зараз проживають 228 осіб.
Нещодавно введено в дію ще 1 шелтор на 26 квартир по вул.Кобзарській.
У рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України почали реалізацію проєкту вартістю 2 млн євро – зі створення тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб на вул.Чорновола, 118/1, де зможуть проживати 250 людей. Цей субпроєкт реалізують за кошти Європейського інвестиційного банку та міської влади Черкас.
За даними Черкаського міського центру соціальних служб, із початку повномасштабної війни залучено гуманітарну допомогу для громади на суму близько 14 млн.грн.
За кошти місцевого бюджету закуплено 5 тис. наборів натуральної допомоги для ВПО.
Фахівці Центру надали консультації майже 5 тисячам внутрішньо переміщених осіб.