Такі зустрічі ініційовані міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком та його заступницею Мариною Гаркавою. Їхня мета – безпосередньо від ветеранів російсько-української війни довідатися про їхні нагальні потреби, спільно шукати шляхи вирішення, забезпечувати адаптацію ветеранів до цивільного життя та реалізувати ветеранську політику в місті.
Другу зустріч із запланованих програмою на прохання ветеранів провели працівники департаменту соціальної політики спільно з Черкаською філією обласного центру зайнятості. Фахівці Центру розповіли присутнім про вакансії на ринку праці, безповоротні гранти «єРобота», можливості перенавчання, відкриття і розвиток власного бізнесу.
Про роботу міської влади з підсилення соціального захисту Захисників та Захисниць України і членів їх сімей поінформувала заступник директора департаменту соціальної політики-начальник управління у справах ветеранів Валентина Литвинович.
Зокрема, виконавчий комітет Черкаської міської ради погодив зміни до «Комплексної програми соціальної підтримки захисників державного суверенітету та незалежності України і членів їх сімей – жителів м. Черкаси на 2022-2024 роки».
Відтак на сесії міської ради депутати мають затвердити збільшення розміру грошової допомоги на оздоровлення поранених учасників оборони України з 5 до 10 тис. грн, а в разі стаціонарного лікування більше 30 днів унаслідок поранення – до 30 тис. грн.
Замість 1 тисячі гривень одноразової щорічної винагороди до Дня Незалежності ветерани мають отримувати з міського бюджету 3 тис грн до Дня Захисників і Захисниць України. Передбачається збільшити суму компенсації пільг на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих або померлих учасників оборони України.
Крім того, на базі департаменту соціальної політики буде створено «Єдине вікно» для прийому ветеранів. Тут вони зможуть отримати консультації з питань психологічної, юридичної, медичної, соціальної та іншої допомоги.
«Під час роботи діалогового форуму 22 листопада у Києві працівники соцполітики звернулися до Міністерства ветеранів ініціювати перед Урядом України внесення зміни до постанови №302 про надання статусу особи з інвалідністю війни. Зокрема, аби при видачі посвідчення особи з інвалідністю війни не вилучати у них посвідчення учасника бойових дій. Це бойове посвідчення для них надзвичайно вагоме, котре свідчить, що вони воювали на передовій і захищали Україну зі зброєю в руках. Думаю, що ми будемо почуті Урядом», – сказала Валентина Литвинович ветеранам на зустрічі.
«Ми у великому боргу перед нашими Захисниками й Захисницями. І підтримка ветеранів російсько-української війни та їхніх родин – одне з пріоритетних завдань для міської влади. Тому відповідні зміни до міських програм, які передбачають їхню соціальну підтримку, зустрічі у форматі круглого столу та інші заходи будуть проводитися в Черкасах регулярно – за напрямами і темами, які пропонують самі ветерани», – прокоментувала заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.