Раду з питань внутрішньо переміщених осіб утворили в Черкасах. Таке рішення ухвалив сьогодні на засіданні виконавчий комітет Черкаської міської ради, врахувавши Типове положення, нещодавно затверджене Кабміном.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Раду створено задля забезпечення та захисту прав та інтересів ВПО, їх швидшої адаптації та інтеграції у нову громаду.
Очолюватиме її представник ВПО.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Серед іншого,завданням Ради залишається:
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
сприяти реалізації громадянських і політичних прав внутрішніх переселенців, залучення їх до процесу розробки нормативних актів та контролю за їх виконанням;
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
соціальний захист ВПО: захист прав на забезпечення житлом; психосоціальної, медичної та правової допомоги;
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
організаційна, методична підтримка та консультації підприємців,які перемістили до черкаської громади своє виробництво;
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
розвиток державно- приватного партнерства для вирішення питань адаптації та інтеграції вимушених переселенців в Черкаській міській територіальній громад, тощо.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
У складі Ради має бути 18 осіб: представників виконавчих органів Черкаської міської ради - 6; внутрішньо переміщених осіб - 9; представників громадських об'єднань, які працюють з ВПО- три особи.
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png)
Охочі стати членами Ради мають подати документи робочій групі,яку буде створено при міській раді. Склад Ради повинен затвердити виконком.