З турботою про тих, кому скрутно. Виконком Черкаської міської ради погодив проєкт рішення міської соціальної програми «Турбота» на 2024 – 2028 роки».
Цьогоріч завершується термін дії двох міських програм:
- соціального захисту окремих категорій громадян – мешканців м. Черкаси, які мають право на пільги відповідно до законодавства;
- міської соціальної програми «Турбота» на період з 2018 до 2023.
Зважаючи на те, що обидві програми спрямовані на надання підтримки найбільш вразливим категоріям жителів м. Черкаси за рахунок коштів бюджету Черкаської міської територіальної громади та враховуючи позитивний досвід інших міст, таких як Київ, Харків, Одеса, Вінниця, тощо, запропоновано і в Черкасах об’єднати ці програми та затвердити спільну - на період з 2024 до 2028 року.
❗Що нового?
👉 Вперше запропоновано запровадити виплати щомісячної стипендії жителям Черкас, нагородженим пам'ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси», які досягли пенсійного віку та не отримують щомісячних виплат відповідно до інших міських програм. Таких людей у Черкасах – 20.
👉Запровадити конкурс проєктів, розроблених громадськими організаціями ветеранів війни та осіб з інвалідністю. Втілюватимуть їх за кошти бюджету Черкаської міської територіальної громади.
👉 З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю відвідувачів центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» забезпечувати продуктовими наборами.
У Програмі - 34 напрямки, реалізація яких дозволить підтримати жителів міста Черкаси, у яких виникли складні життєві обставини, надати соціальні послуги людям похилого віку, з інвалідністю та іншим соціально незахищеним верствам населення.
Серед напрямків:👇
- матеріальна допомога громадянам міста з фондів міського голови та депутатів міської ради;
- одноразова грошова допомога жителям міста з нагоди виповнення 100-річного ювілею
- пільги на оплату житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи;
- транспортування осіб зі значно зниженою руховою активністю до будинків-інтернатів за рахунок бюджету територіальної громади м. Черкаси;
- забезпечення лежачих людей, які користуються соціальними послугами відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надання соціальних послуг та мають дохід нижчий ніж 3 прожиткові мінімуми, встановлені законодавством для осіб, які втратили працездатність засобами гігієни; тощо.
🔸 У Черкасах нині проживає близько 273,5 тисяч осіб. Кожен третій житель міста за віком, станом здоров'я, соціальним становищем, іншими обставинами потребує соціального захисту та підтримки.
Остаточне рішення – за Черкаською міською радою.