Перші нові черкасці з числа внутрішньо переміщених осіб, які знайшли свій прихисток в Черкасах, уже освоюють своє нове тимчасове житло в шелтері, що облаштували в приміщенні колишньої дитячої поліклініки.

Окрім комфортних і теплих кімнат і санвузлів, нові мешканці тимчасового притулку для осіб і сімей з дітьми матимуть змогу самостійно готувати їжу на нових сучасних плитах.

Департамент соціальної політики Черкаської міської ради придбав для нових мешканців притулку 18 нових електроплит і два обігрівачі УФО для дитячих кімнат.
Це стало можливим завдяки підтримці Міжнародний фонд "Відродження" та CARE Deutschland e.V.  в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

- Наша родина переїхала до Черкас із Бахмута Донецької області, де з перших днів війни тривають активні бойові дії. Ми не їхали з дому, поки могли. Але коли вже не лишилось ні вікон, ні дверей, вирішили тікати. Моя старша донька виїхала до Черкас раніше і дуже радила нам зупинитися саме тут. Місто велике порівняно з нашим, але чисте і зелене. Нам відразу тут сподобалося. А коли ми побачили, в яких умовах житимемо у притулку, то не повірили власним очам. Матимемо з донькою та внуком окрему кімнату, зможемо самостійно готувати гарячі страви. Словом, речі, які колись здавалися буденними, зараз мають для нас найбільшу цінність. Дякуємо за спокій, турботу і комфорт, - розповідає мешканка шелтеру Тетяна Сергіївна.

Загалом тимчасовий притулок для осіб і сімей з дітьми, який відремонтували коштом міського бюджету і наповнили завдяки благодійній допомозі, розрахований на 350 мешканців і вже приймає своїх нових жителів.