Notice: Undefined index: glas in /home/ct115h00/web/dspck.gov.ua/public_html/plugins/system/mibokglaza/mibokglaza.php on line 107
ВЧАСНА СПЛАТА ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ – ВНЕСОК КОЖНОГО В ОБОРОНУ КРАЇНИ
Контактна ел.пошта:
Консультації:
(0472) 54-22-01
На міський портал

Новини департаменту

ВЧАСНА СПЛАТА ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ – ВНЕСОК КОЖНОГО В ОБОРОНУ КРАЇНИ

Наразі Україна переживає складні часи у звʼязку з агресією з боку російської федерації.

Деякі міста виборюють своє право на існування, багато українців знаходяться в скрутному становищі й потребують соціального захисту та підтримки.

Звертаємо вашу увагу на те, що введення воєнного стану не звільняє споживачів від сплати житлово-комунальних послуг, зокрема за спожиту теплову енергію та постачання гарячої води. Крім того, для споживачів, що отримують монетизовані пільги та субсидії, має важливе значення стан розрахунків за спожиті послуги.

До законодавства з питань оплати житлово-комунальних послуг було внесено певні зміни. Вони зазначені у постанові Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану». Згідно з постановою забороняється:

  • нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
  • припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Однак, ця постанова не скасовує необхідність сплати за житлово-комунальні послуги, зокрема за спожиту теплову енергію та постачання гарячої води.

До того ж, як зазначив очільник Міністерства розвитку громад та територій, сплата за комунальні послуги в сьогоднішніх умовах – це велика допомога й підтримка комунальних служб, які працюють сьогодні в надскладних обставинах і потребують ресурсів.

Також, враховуючи ситуацію, що склалася на території України, ми розуміємо складність процедури здійснення оплати та пропонуємо сплачувати за житлово-комунальні послуги за допомогою онлайн сервісів (через особисті кабінети, мобільні застосунки, платіжні системи: «Ощадбанк», «Приват 24», «Монобанк» та інші).

Погашення значного обсягу боргів населення за послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води до початку опалювального періоду 2022/2023 років є запорукою належного його проходження та виконання теплопостачальними підприємствами своїх зобов’язань, зокрема в частині розрахунків за природний газ з постачальником.