Як адаптуватися до нових умов та знайти роботу в Черкасах обговорили під час чергової зустрічі в рамках проєкту "Черкаси - дім для всіх українців", започаткованого департаментом соціальної політики Черкаської міської ради спільно з Громадською Організацією «Україна НА ЧАСІ» - Spotlight on Ukrainе для внутрішньо переміщених осіб за ініціативи заступниці міського голови Марина Гаркавої.

Під час зустрічі фахівці Черкаського міського центру зайнятості надали інформацію про весь спектр послуг, який сьогодні пропонується шукачам роботи. Це й інформація про вільні вакансії, і можливість пройти навчання чи відкрити власну справу.

Змістовною була лекція й директора Черкаської агенції регіонального розвитку Любові Ропало про віддалену роботу (фріланс) зокрема в сфері реалізації грантових проєктів, проєктів від громадських організацій та фондів, а також про відкриття власної справи й можливість залучення на неї фінансової підтримки в формі гранту.

- Зараз дуже багато різних грантових проектів, велика частина з яких перемістилися зі східних регіонів на західну й центральну Україну. Для їхньої реалізації потрібні сильні фахівці та експерти. Тому, якщо у вас є відповідна кваліфікація, подавайте своє резюме. Чим частіше ви це будете робити, тим більше роботодавці розумітимуть, що з ваших регіонів є потрібні фахівці і на них можна спертися, - наголосила Любов Ропало.

За результатами опитування, яке провела проєктна група з питань соціальної адаптації та інтеграції в Черкасах, 47 % ВПО визначили своєю основновною проблемою працевлаштування. Саме з цим стикнулися й люди, які прийшли на зустріч. Так Тетяна Манойло з Херсону має великий досвід роботи менеджера з постачання на заводі з виробництва рідких і сухих будівельних сумішей та пінополістерольних плит. Завод припинив роботу, а її родині довелося тікати з окупованого міста. Майже два місяці вона проживає в Черкасах і шукає роботу.

- Мені дуже сподобався захід, дуже вдячна за надану інформацію. Багато почула нового, зокрема, що стосується віддаленої роботи. Про деякі сайти я навіть не чула. Тепер обов’язково скористаюся телеграм-каналом, - зазначила пані Тетяна.

Але на зустрічі йшлося не лише про роботу. Завсектором археології Черкаського обласного краєзнавчого музею Лариса Почеп провела короткий екскурс в історію Черкащини від часів динозаврів, показала унікальні артефакти, яким тисячі років, малюнки Тараса Шевченка з розкопок кургану Переп’ятиха і старі Черкаси.