Notice: Undefined index: glas in /home/ct115h00/web/dspck.gov.ua/public_html/plugins/system/mibokglaza/mibokglaza.php on line 107
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА МАЄ БУТИ ПЕРШИМ КРОКОМ ДО ВІДНОВЛЕННЯ МЕНТАЛЬНОГО ДОБРОБУТУ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ВІЙНИ – МАРИНА ЛАЗЕБНА
Контактна ел.пошта:
Консультації:
(0472) 54-22-01
На міський портал

Новини департаменту

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА МАЄ БУТИ ПЕРШИМ КРОКОМ ДО ВІДНОВЛЕННЯ МЕНТАЛЬНОГО ДОБРОБУТУ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ВІЙНИ – МАРИНА ЛАЗЕБНА

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, взяла участь у нараді щодо психічного здоров’я та психологічної допомоги людям, які постраждали внаслідок війни.

Нарада відбулась під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участю першої леді Олена Зеленська.

Олена Зеленська ініціювала створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Її мета – допомогти громадянам подолати надзвичайний стрес та наслідки травм, отриманих внаслідок війни, попередити розвиток психічних розладів. Для цього потрібно систематизувати та консолідувати усі наявні у держави, громад та громадянського суспільства ресурси та напрацювання, щоб забезпечити доступ до якісних послуг із психічного здоров’я для всіх, хто їх потребує – і військових, і цивільних.

Програма передбачає:

  1. Підвищення обізнаності людей в питаннях психічного здоров’я (як зберігати здоров'я, практики самодопомоги та стрес-менеджменту, коли звертатись по допомогу, боротьба зі стигмою щодо звернення до психолога/психіатра).
  2. Створення дослідницько-освітньої платформи/путівника для фахівців та отримувачів послуги. На платформі будуть зібрані методики, онлайн навчальні курси методикам та інструментам, онлайн-рішення для самодопомоги і т. д.
  3. Навчання сімейних лікарів, лікарів-психологів, психотерапевтів, соціальних, шкільних, військових психологів доказовим методикам допомоги людям, які пережили травматичні події.
  4. Розбудова системи надання допомоги, якою зможе скористатися той, хто її потребує.

Розробка програми ведеться у тісному контакті з ВООЗ, яка надає необхідну підтримку та експертизу.
Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/21899.html