Контактна ел.пошта:
37853109@mail.gov.ua 
  Консультації:
(0472) 31-99-23
(067) 509 50 26
(093) 296 54 58

Прийом громадян:
ПН – ЧТ з 8:00 до 17:00 
(13:00-14:00 - перерва)
ПТ з 8:00 до 16:00 
(13:00-14:00 - перерва)
На міський портал

Новини департаменту

ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ІНФОРМУЄ

ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ІНФОРМУЄ

Зараз, під час війни, багато людей знаходиться в стресовому стані. Однак батькам ще складніше, оскільки вони повинні піклуватися не тільки про себе, а й про дитину.

 

Також додаються нові умови життя, адаптація до нового місця проживання, спільне проживання з рідними або чужими людьми тощо. Ці та інші проблеми, які звалилися на плечі батьків, можуть зумовити появу емоційного вигорання.

Емоційне вигорання це синдром емоційного виснаження та постійної втоми, яка у свою чергу може змінюватися на розчарування та зниження інтересу до певної діяльності.

Про цей синдром частіше говорять як про професійний і все менше — про вигорання батьків, яким зараз потрібно переналаштувати своє життя і життя дитини.

Що може свідчити про те, що вас «наздоганяє» емоційне вигорання

  • підвищена втомлюваність;
  • зниження активності;
  • надмірні емоційні реакції;
  • пошук винних;
  • підвищена агресивність;
  • відчай.

 

В такому стані більшість батьків можуть відчувати роздратованість по відношенню до дитини, вони починають зриватись і кричати (хоч і усвідомлюють, що їхні дії помилкові).

Що ж робити, якщо ви емоційно вигоріли?

1 По-перше, визнайте проблему. Пам’ятайте, що в умовах постійного стресу це нормальна реакція організму на ненормальні події. 

2 Перестаньте звинувачувати себе. Ідеальних людей не буває, і кожному потрібен відпочинок.

3 Не соромтесь просити про допомогу.

4 Відшукайте свій ресурс. Запитайте в себе «Що мене заряджає та допомагає відновитись?». За можливості виконуйте невеликі фізичні активності, гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся творчістю або будь-якими улюбленими справами.

Що робити батькам, які внаслідок емоційного вигорання починають зриватися на своїх дітях?

Агресія — прояв стресу, який накопичується в організмі. Це емоція, яку потрібно проживати та не давати їй взяти контроль над вами

 Дайте собі змогу відпочити, щоб відновити свій ресурс.

Намагайтеся направити свою агресію у фізичну діяльність, творчість, допомогу іншим.

Практикуйте дихальні техніки (вдих коротший за видих).

Якщо відчуваєте, що вас «накриває» і ви зараз не стримаєтесь і почнете кричати на дитину без будь-якої причини, то спробуйте техніку «Акваріум»:

уявіть, що зараз ваш рот повний води, повільно порахуйте до 10, а потім глибоко видихніть

Пам’ятайте, діти тонко відчувають емоційний стан батьків, і якщо ви радісні та щасливі, то такий же душевний підйом будуть відчувати й ваші діти. Це як правило надівання кисневої маски в літаку — спочатку ти сам, а потім допоможи дитині. Не забувайте піклуватися про себе та приділяти собі час.

Якщо ви чи ваші близькі відчули на собі симптоми вигорання  звертайтесь за допомогою до фахівців Черкаський міський центр соціальних служб

вул. Благовісна, 170 (колишня тютюнова фабрика), 2 поверх, кабінет 41 та за телефонами (0472) 33-67-94 «гарячої лінії» (0472) 330-900 

понеділок - п'ятниця з 8.45 до 17.00 години.

 

Черкаський міський центр соціальних служб