Notice: Undefined index: glas in /home/ct115h00/web/dspck.gov.ua/public_html/plugins/system/mibokglaza/mibokglaza.php on line 107
ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ ПРО ПОСЛУГУ ДЛЯ ВПО У «ДІЇ»
Контактна ел.пошта:
Консультації:
(0472) 54-22-01
На міський портал

Новини департаменту

ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ ПРО ПОСЛУГУ ДЛЯ ВПО У «ДІЇ»

Міністерство цифрової трансформації України зібрало 5 найпоширеніших питань, які українці ставлять у соціальних мережах, про послугу для внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) у застосунку «Дія».

  1. Я перебуваю за кордоном. Чи можу отримати довідку?

Внутрішньо переміщена особа – та, яка змінила тимчасове місце проживання всередині країни. Для українців за кордоном діють допомоги від тих країн, до яких ви переїхали. 

  1. Подав/подала заяву в «Дії». Коли я отримаю довідку ВПО та виплати?

Заява обробляється декілька днів. Після цього довідка з’явиться у вас в «Дії» поруч з іншими цифровими документами. Виплати нараховуються на реквізити картки «єПідтримка», щойно Ощадбанк за поданням Мінсоцполітики перераховує кошти у ваш банк. 

  1. У мене немає ID-картки чи закордонного паспорта у застосунку, я можу скористатися послугою в «Дії»?

Щоб отримати статус ВПО, у застосунку має відображатися картка платника податків та один із паспортів: ID-картка або закордонний біометричний паспорт. Особисті дані для формування довідки отримуються саме з біометричних паспортів. 

  1. Якщо у мене вже є довідка ВПО, я можу оформити виплату в «Дії»?

У застосунку можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги радимо звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). 

  1. Якщо вам не вдалося з першого разу подати заявку в «Дії» і «Сталася помилка»? – це пов’язано з великим навантаженням на державні реєстри. Скористайтеся послугою трохи пізніше.

У разі якщо у вас є інші запитання, ви можете звернутися до служби підтримки «Дії» – https://chat.diia.gov.ua/ або написати Мінцифрі у соцмережах.

Нагадаємо, ВПО - статус, який можуть оформити ті люди, які були змушені покинути свій дім і переїхали в межах України через повномасштабне вторгнення росії. Статус ВПО можуть отримати користувачі в «Дії» як для себе, так і для своїх дітей. Виплати в розмірі 2 000 грн для дорослих та 3 000 грн для дітей. Виплати нарахують на картку «єПідтримка». Їх можна використати як завгодно: зняти готівку, переказати на іншу картку або купити будь-який товар.