Переконаний 30-річний Богдан Кулинич – майстер спорту України міжнародного класу з футболу, чемпіон XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, призер чемпіонатів світу, викладач, доктор філософії, член Національної спілки краєзнавців України.

«Я маю вроджені порушення лівого плеча і руки, – розказує Богдан Григорович. – У дитинстві соромився цього, та згодом завдяки батькам, рідним, друзям зрозумів, що нічим не гірший від інших. І можу стати корисним та успішним. Що і зробив.

Мене підтримували і не дозволяли розслаблятися, відчувати себе неповноцінним. Мама віддала на українські народні танці (народний ансамбль «Веселка» Центру дитячої та юнацької творчості), тато записав на футбол у дитячу спортивну школу «Дніпро-80». Крім того, я ходив у клуб юних моряків, ще кілька творчих гуртків. Намагався все встигати.

Згодом був у команді «Інваспорт», з 2013 року - член Національної паралімпійської збірної команди України з футболу 7*7. Закінчив будівельний факультет Черкаського державного технологічного університету і Львівський державний університет фізичної культури.

Досягнувши своєї мети у спорті, я не не зупинився, а додатково вирішив долати вершини науки. Пішов працювати в університет. Нещодавно успішно захистив дисертацію та здобув ступінь доктора філософії, розкривши тему висвітлення у ЗМІ проблематики паралімпійського спорту в Україні.

Я переконаний: у кожного є талант, який треба плекати. Причому суспільство має правильно ставитися до людей з інвалідністю, допомагати їм, співпрацювати. І розуміти, що немає інвалідів – є люди з інвалідністю; немає вад зору, слуху, опорно-рухового апарату – є лише порушення цих функцій.

І обмеженість – поняття умовне. Хтось вільно володіє математикою, мовою, гарно керує автомобілем. А хтось цього не вміє, обмежений у цьому. Натомість має інші здібності.

Рік тому разом з однодумцями ми створили благодійний фонд «Чемпіони по життю» – аби допомогти дітям з інвалідністю соціалізуватися в суспільстві.

Люди з інвалідністю повинні усвідомити, що вони – рівні з іншими. Мають прийняти себе, вірити в себе і досягати успіху. Неможливого немає. Головне – вірити в себе. Тоді ви йтимете, мов криголам. І все незгоди розійдуться перед вами».

 

ДОВІДКОВО:

Спортивні досягнення Богдана Кулинича:

перше місце Інтерконтинентального кубку з футболу серед спортсменів з вадами ДЦП (2013 рік)

перше місце чемпіонату Європи (2014 рік)

друге місце чемпіонату світу (2015 рік)

золото XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року у Ріо-де-Жанейро

перше місце чемпіонату Світу (2017 рік)

друге місце чемпіонат Європи (2018 рік).