У Територіальному центрі надання соціальних послуг м.Черкаси на обліку майже 40 молодих людей з інвалідністю.

Для їх спілкування і соціалізації  було створено молодіжне об'єднання "Кристали".

 «У молоді з інвалідністю часто особливий погляд себе і на світ, – розказує Вікторія Горобець, практичний психолог, член правління черкаської філії  Української спілки психотерапевтів, яка ініціювала створення об'єднання. – Вони яскравіше відчувають багато звичайних ситуацій і реагують на них. Самі безпосередні, як діти, дуже відчувають нещирість, відтак можуть не сприйняти, здавалося би, зовні позитивну людину.

За ці роки я бачу прогрес: вони здружилися між собою, розвиваються, краще спілкуються, мислять, вчаться відстоювати власну думку. Ми намагаємося вивести їх із замкнутого світосприйняття, говоримо про взаємодопомогу, кохання, дружбу; пояснюємо, що світ  кольоровий, а не чорно-білий».

Заняття молодіжного об'єднання "Кристали" проходить щодня за тематичними напрямами: дискусії,  настільні ігри, перегляд і обговорення кінофільмів, караоке, танці, арт-терапія, за можливості – екскурсії по місту.  Приходить до 10 осіб за 1 раз, залежно від погоди і карантинних вимог.

«Я ходжу в територіальний центр 7 років, займаюся танцями, рукоділлям, – розповідає 34-річна Ірина Дегтяр. – У мене з дитинства група інвалідності, але певний час я працювала. Зараз роботи немає, тому більше часу для занять».

«Про територіальний центр і об'єднання мені розповіли сусіди, - каже 30-річний  Віктор. – Тут я знайшов друзів. На різдвяні свята ми виступали з концертом».

«Я залюбки відвідую "Кристали", образотворчі гуртки, співаю, зараз створюємо картину, – розповідає 28 річна Людмила Глущенко. – У нас хороший колектив, цікаві заняття. І ще я відточую майстерність у "Гончаренко-центрі", вивчаю сценічне мистецтво, іноземну мову».

«Молодь з інвалідністю відвідує процедури, які пропонують у нашому територіальному центрі (масаж, лікувальна фізкультура, соляна кімната, фіто-бар, киснева пінка, творчі гуртки тощо). І водночас збираються на заняття свого молодіжного клубу, – розповідає завідувачка відділення денного перебування №2 Ірина Ієт.

Коли я бачу, як вони посміхаються від задоволення – хочеться створювати ще більше можливостей для їхнього розвитку і самореалізації. Приміром, якби був транспорт, добре було би возити їх на екскурсії по області".