Майже два десятки молодих і талановитих черкасців з інвалідністю знайшли своє покликання в унікальному театрі-студії «Рампа», що діє при громадській організації Спілка батьків, молоді з інвалідністю «Перспектива».

«Заняття у студії – це і терапія, і соціалізація, – стверджує голова ГО «Перспектива» Валерій Гаврилов. – Адже вивчити роль, виконати її, зіграти перед глядачами є значним розвитком для особливих акторів, можливістю спілкування з однодумцями, самореалізації в соціумі. Театротерапія довела свою ефективність».

За 10 років існування театр пройшов значний шлях: від звичайної сцени у загальноосвітній школі №26 до участі та перемог у всеукраїнських та міжнародних театральних фестивалях.

«Акторство розкриває мене, дає імпульс для існування. А наш театр – це єдина команда», – говорить один із перших акторів студії Станіслав Кураса.

«Визнання себе, задоволення, підвищення самооцінки – ось що я отримую в «Рампі», – розповідає Ірина Таранова, у квартирі якої починалися перші репетиції.

«Ми побачили, наскільки театр позитивно діє на наших дітей, – розповідає Ліана Деркач, мама учасниці театру-студії. – У нас була дівчина, яка практично не розмовляла. А зараз намагається говорити цілими фразами. Колись вона пасивно сиділа у візку, нині може піднятися сходами в автобус. Я агітую всіх жителів нашого будинку приходити в «Рампу».

«Так, у нас багато проблем з обладнанням, сценою, апаратурою, доступністю, професійними фахівцями театральної справи, – каже режисерка і керівниця театру-студії Олена Танасевич. – Водночас «Рампа» – це можливість займатися улюбленою справою, працювати з людьми, які завжди вдячні і чекають зустрічі. Окремо дякую за підтримку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради».