Так говорять рідні та друзі про капітана Євгенія Подолянчука, командира групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення, учасника АТО, Народного Героя України, почесного громадянина міста Черкаси.

З дитинства Євгеній був надзвичайно кмітливим і заповзятим: гарно вчився, відвідував спортивні секції, пізніше став одним з активістів Національної скаутської організації Пласт Черкаси. А після школи обрав фах військового.

2012 року з відзнакою закінчив факультет розвідки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Став офіцером військового управління тактичного рівня,  командиром групи.

Зразу після навчання одружився з активісткою «Пласту» Марією, котру покохав ще з часів юності. Молодята мріяли про щасливе  подружнє життя…

2014-го року в числі перших Євгеній Подолянчук прибув у зону АТО: для захисту цілісності держави та боротьби з терористами…

«Я знаю сина: якби він не вступив до академії – пішов би служити в армію. Не пішов би в армію – був би на контракті. Все одно був би там. По-іншому Женя не зміг би», – розповідає його мама Ніна Федорівна.

За спогадами побратимів, Євген Подолянчук завжди працював на найнебезпечніших позиціях: зі злітної смуги, без жодного укриття, прикриваючи новий термінал. Облаштовував медпункт для поранених, а шляхи до нього позначив розклеєними значками червоних хрестів і стрілочок по всьому приміщенню аеропорту. Потім ці позначки навіть у розпал бою дозволяли новоприбулим бійцям координувати порятунок поранених.

«Євгеній був у кожній гарячій точці по всьому периметру нашої оборони, – згадують воїни. – 14 вересня під час оборони Донецького аеропорту сам пішов у кількагодинний бій, захищаючи молодих необстріляних солдат. Група спецназу на чолі з ним показували високий рівень професіоналізму і великої мужності. Але під час мінометного обстрілу 23-річний Скаут (позивний Євгена) отримав важке осколкове поранення в голову. Дорогою до лікарні помер…»

В останню путь Євгена Подолянчука проводили 18 вересня 2014 року не лише рідні та друзі, а й очільники області й міста, військове керівництво, побратими… Йому присвоєно звання капітана (посмертно).

 «Один з найвідчайдушніших і найкомпетентніших командирів груп спецназу. Лідер, зразковий у всьому. Стимулював інших», – говорять про Євгенія Подолянчука фахові офіцери. – Таких мало: які виконують наказ, вміють “виходити на точки”, самі рвуться до бою, а не “косять”, самостійно і критично мислять. На плечі цих молодих лейтенантів і капітанів лягло величезне навантаження, і багато з них віддали життя, аби захистити Батьківщину».

«Він справді був фанатом військової справи, – згадує дружина Maрія Подолянчук. – Увечері міг писати конспекти просто для себе, багато читав. Просто тому, що це треба. Бо він офіцер і розуміє, що мало знань дали в академії. В АТО він від руки малював інфографіку з порадами як діяти військовим, зокрема розвідникам, у різних бойових умовах. Навіть коли мені передали його речі з аеропорту, я знайшла в них листочок із переліком завдань, які він перед собою поставив, будучи на військових діях: щось вивчити, прочитати, відпрацювати… Навіть на війні в нього знаходилися  сили, аби вдосконалюватися».

Його друг і журналіст Валерій Гавриленко каже: «Як офіцер я бачив у ньому елітного офіцера спецназу – майбутнє України. Як член НСОУ “Пласт” Женя мав легку і позитивну вдачу, був терплячим і щирим вихователем, гарним методистом-інструктором. Як людина Женя – просто справжній українець ХХІ століття...». 

 

ДОВІДКОВО:

Рішеннями Черкаської міської ради «За виявлені героїзм, мужність, відданість і вірність військовій присязі, безкорисливу любов до Батьківщини та народу України, пожертвування власного життя для відстоювання територіальної цілісності нашої держави, прав і свобод нинішнього й наступного поколінь українців» Євгенія Подолянчука нагороджено пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня та присвоєно звання «Почесний громадянин м. Черкаси» (посмертно).

Нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня, Залізним пластовим хрестом за заслуги в національно-визвольній боротьбі в утвердженні Української держави, відзнакою «Народний Герой України» та нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту».

У Черкасах вулицю Нижня Комсомольська перейменовано на вулицю Капітана Подолянчука, його ім’я носить Будинок Ветеранів  ім. Є. Подолянчука м. Черкаси.

На річницю загибелі знято фільм про Героя

https://www.youtube.com/watch?v=2LLuufi58cI