Notice: Undefined index: glas in /home/ct115h00/web/dspck.gov.ua/public_html/plugins/system/mibokglaza/mibokglaza.php on line 107
ЧЕРКАСЬКА МОЛОДЬ З ІНВАЛІДНІСТЮ ДІЛИТЬСЯ УСПІШНИМ ДОСВІДОМ СОРТУВАННЯ І ПЕРЕРОБКИ СМІТТЯ
Контактна ел.пошта:
Консультації:
(0472) 54-22-01
Image

Новини департаменту

ЧЕРКАСЬКА МОЛОДЬ З ІНВАЛІДНІСТЮ ДІЛИТЬСЯ УСПІШНИМ ДОСВІДОМ СОРТУВАННЯ І ПЕРЕРОБКИ СМІТТЯ

Понад два десятки молодих людей з інвалідністю, що мешкають у Черкасах в ОСББ «Мрія 15/1» по вулиці Олени Теліги, пропонують втілити проект «Черкаси без сміття спільними зусиллями».

У своєму будинку впродовж 5 місяців їхні родини успішно реалізують проєкт ЕКО-мушля, який став переможцем всеукраїнського конкурсу екологічних проєктів ZERO WASTE Academy.

У рамках проєкту молодь з інвалідністю та їхні родини почали правильно сортувати сміття і відправляти для переробки на відповідні підприємства.

У результаті - стало чистіше довкола будинку, зֹ’явилася економія коштів за вивіз меншої кількості сміття та додатковий прибуток для ремонту будинку і впорядковування прибудинкової території. Крім того, мають якісний корм для годівлі коней на майданчику апітерапії, із зібраного компосту навесні планують зробити теплицю.

Для впровадження позитивного досвіду в Черкасах молодь з інвалідністю розробила освітній проєкт правильного поводження з відходами – «Школу свідомого мешканця» – і презентувала для інших об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

«Цей проект змінює свідомість людей, вчить екологічній культурі, дає економічну вигоду. Крім того, якщо мешканці багатоповерхівок почнуть переймати досвід ОСББ «Мрія 15/1», то швидко можуть об’єднатися і створити сучасне соціальне підприємство з новими робочими місцями», – відзначила Майя Кулик, директорка Міжнародного благодійного фонду "Небайдужі" і координаторка проекту Євросоюзу з питань соціального підприємництва.