переконаний начальник відділу по роботі з учасниками АТО департаменту соціальної політики, голова ГО «Спілка ветеранів ВДВ і військ спецпризначення» Володимир Болсуновський.

Разом із працівниками департаменту і членами громадської організації вони вболівали за учасників «Ігор Нескорених» у Черкасах.

«Найцінніше у цих змаганнях – реабілітація колишніх воїнів, - наголосив Володимир Болсуновський. – Там були учасники без рук, без ніг, після перенесених важких травми голови. Завдяки спорту вони повертаються до життя, підтримують себе у фізичній та психологічні формі.

І другий надважливий момент «Ігор» – можливість зустрітися бойовим побратимам у мирній обстановці, поспілкуватися, відпочити душею. Я теж бачився з кількома друзями, уболівав за них. Після змагань вони завітали до нашого черкаського Будинку ветеранів, схвально відгукнулися про цей проєкт, завдяки якому учасники АТО і їхні родини можуть збиратаися разом, підтримувати одне одного, проводити різні заходи тощо».

Взагалі участь в «Іграх Нескорених», що вперше проводилися не в столиці України, взяли більше 130 спортсменів з різних областей: ветеранів АТО і добровольців, які зазнали травм на війні. Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко дякував учасникам за мужність і волю у відстоюванні нашої держави, бажав перемоги вже не на полі бою, а на спортивному. Змагалися ветерани у легкій атлетиці, штовханні ядра, метанні диску, пауерліфтингу, веслуванні на тренажерах та велоспорті.

«Змагання стимулюють, це вихід із зони комфорту. Після повернення з війни я теж замикався в собі, внутрішньо переживав прожите. Спортивні ігри нагадують, що в суспільстві є ветерани, і доки триває війна з Росією, ветерани будуть з’являтися нові й нові. Їм постійно потрібна підтримка", - зазначив учасник АТО, депутат міської ради, один з ініціаторів проведення «Ігор Нескорених» у Черкасах Сергій Прядка. Він посів 3 місце у змаганнях з метання диска.

Начальник відділу документообігу управління організаційного забезпечення департаменту соціальної політики Світлана Черненко була волонтеркою під час «Ігор нескорених» у Черкасах. «Шкода, що мало простих глядачів-уболівальників прийшли подивитися на «Ігри нескорених». А це було варте уваги, - ділиться враженнями пані Світлана. – Мене особисто вразила сила духу і позитив учасників змагань. Без рук, без ніг, з великими шрамами на головах, але вони бігали, стрибали, підіймали штангу, метали диски… При цьому всі – відкриті, веселі, жартують, не суперничають, а навпаки, підтримують одне одного.

Запам’ятався молодий однорукий юнак, що брав участь у сухому веслуванні на тренажерах. Йому звичайним скотчем примотали протеза на руку, і він змагався до кінця!

Брала участь у Черкаських «Іграх Нескорених» і відома Яна Зінкевич із Волині – засновниця волонтерського медичного батальйону "Госпітальєри", який врятував понад дві з половиною тисячі наших бійців на передовій. Яна особисто витягнула з поля бою більше 200 чоловіків, її називають «Українською амазонкою в інвалідному візку». На змаганнях у Черкасах вона виборола три нагороди, зокрема золото у греблі та у велоспорті.

Я просто вражена такою кількістю позитивних людей, які побували у нашому місті!», - відзначила Світлана Черненко.

Наступні «Ігри Нескорених» відбудуться у липні в Кривому Розі Дніпропетровської області. Там змагатимуться із плавання та стрільби з лука, повідомляє Міністерство у справах ветеранів. Від Черкаської ГО «Спілка ветеранів ВДВ і військ спецпризначення» у них візьмуть участь Володимир Пожидаєв і Олександр Резніченко.

Для довідки: Міжнародні «Ігри Нескорених» заснував онук британської королеви принц Гаррі. В них беруть участь поранені військовослужбовці та пов'язані з ними ветерани. Перші «Ігри Нескорених» відбулися 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Україна приєдналася до змагань у 2017 році. Тоді наші спортсмени змагалися в канадському Торонто.