Такою була основна думка Всеукраїнського діалогу з питань соціального захисту та соціального забезпечення, який  відбувся у місті Дніпро.

Мета заходу – налагодити співпрацю між органами місцевого самоврядування і державної влади у сфері соціального захисту населення. Реформи у цій сфері особливо відчутні, адже будь-які зміни у «соціалці» відображаються на добробуті людей. Тому ключові питання обговорення – це державні виплати, допомоги, субсидії, надання соцпослуг тощо.

Більше 230 учасників з різних міст України офлайн і онлайн долучилося до заходу: представники Міністерство соціальної політики України, Мінветеранів, Асоціація міст України, органів соціального захисту сільських, селищних, міських рад, громадські організації.

Від Черкащини взяли участь очільниця управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соцполітики Черкаської міської ради Валентина Литвинович і заступниця міського голови-начальниця управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер. Про надання соціальних послуг у Білозірській громаді Черкаської області он-лайн розповіла Тетяна Шевченко, начальник відділу соціального захисту населення Білозірської сільської ради.

Учасники обговорили актуальні проблеми діяльності органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення, намагалися виробити  спільні пропозиції з організації надання допомог та субсидій, соціального забезпечення, забезпечення ветеранів війни житлом, децентралізації повноважень у сфері тощо.

Захід відбувався в рамках Ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що реалізується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Відтак спільні пропозиції через Асоціацію міст України будуть передані для втілення на законодавчому рівні.

На другий день учасники зібрання відвідали заклади соціального захисту міста Дніпро, яке Асоціацією міст України визнано містом соціальних стандартів.

«Цей захід надзвичайно корисний, - поділилася враженнями Валентина Литвинович. – По перше, після карантину ми могли уперше зібратися разом. Жодне он-лайн спілкування не замінить живі зустрічі. Шкода, що не були присутніми у Дніпрі представники Мінсоцполітики, бо через неякісний он-лайн зв’язок не всі їхні відповіді на наші питання були зрозумілими.

Дуже велику роботу ми провели з представниками Міністерства ветеранів, узгодивши проблемні питання виплати допомог, компенсацій за житло, субсидій учасникам АТО, внутрішньо переміщеним особам, учасникам бойових дій тощо.

Обговорювали процес розмежування роботи органів місцевого самоврядування  і державного управління, яке має відбутися з 1 січні 2022 року. Переймали досвід створення єдиного реєстру територіальної громади, обговорювали доцільність впровадження програми «Соціальна громада». Загалом поїздкою я задоволена. Треба розвиватися, показувати свій досвід і  переймати інший».