Контактна ел.пошта:
dsocpol@chmr.gov.ua
Консультації:
(0472) 31-99-23
(067) 509 50 26
(093) 296 54 58
Прийом громадян:
Ця ініціатива реалізована в межах проєкту UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, під назвою «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» за сприянням Міністерства соціальної політики України, Черкаської міської ради, за фінансової підтримки уряду Канади та у партнерстві з ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству».
Черкаси приєдналися до проєкту у липні 2021 року. Відтоді в його межах проведено навчання для фахівців/-нь соціальної роботи, психологів/-инь, юристів/-ок та соціальних працівників/-ць, що сприяло підвищенню їхньої підготовки до ефективного реагування на випадки насильства.
Щороку кількість звернень щодо домашнього насильства зростає. У 2023 році до Черкаського міського центру соціальних служб надійшло 138 повідомлень про такі випадки, а за 2024 рік – уже 284. Лише за цей рік мобільні бригади здійснили 172 виїзди для надання допомоги на місці.
Загалом у 2024 році 515 осіб отримали підтримку – це психологічна допомога, юридичні консультації, кризове втручання, представництво інтересів, соціальний супровід тощо. Окрім того, інформаційними послугами мобільних бригад охоплено понад 1800 мешканців та мешканок Черкаської територіальної громади.
Що пропонують нові сервіси, відкриті в Черкасах?
Денний центр – це безоплатний, доступний і безпечний простір, де в комфортних умовах постраждалі від насильства можуть отримати комплексну допомогу, зокрема:
Кімната кризового реагування – це цілодобовий безпечний простір для короткострокового перебування осіб, що бояться сам на сам залишитись з кривдником. Географічне місце кризової кімнати засекречене.
У кризових кімнатах жінкам та дітям, що постраждали від домашнього насильства, гарантується безпека і надається цілодобова підтримка фахівців/-инь. Усі постраждалі забезпечуються необхідними умовами, речами та продуктами для комфортного перебування у просторі.
Ці сервіси – ще один крок до створення безпечного простору для тих, хто пережив насильство, і забезпечення їм належного захисту та підтримки у громаді.
Інформаційна довідка:
UNFPA – Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами UNFPA працює у 150 країнах та територіях світу. Представництво в Україні працює з 1997 року.
Проєкт «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» – це проєкт UNFPA з розбудови муніципальних систем запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.