Контактна ел.пошта:
dsocpol@chmr.gov.ua 
  Консультації:
(0472) 31-99-23
(067) 509 50 26
(093) 296 54 58

Прийом громадян:
ПН – ЧТ з 8:00 до 17:00 
(13:00-14:00 - перерва)
ПТ з 8:00 до 16:00 
(13:00-14:00 - перерва)
На міський портал

Новини департаменту

За стійкість і незламність їх назвали «кіборгами».

🙏 20 січня – день пам'яті захисників Донецького аеропорту. 242 дні у надскладних умовах і жорстоких боях вони тримали оборону стратегічного об’єкту.
💬 «По суті, нам навіть захищатися не було чим: бетонна підлога, стеля, колони, тонкі у півцеглини стіни. І постійні обстріли, загиблі побратими... Неймовірно шкода хлопців, які поклали там життя», – згадують оборонці ДАПу.
💙💛 Більше півсотні черкасців-кіборгів змогли повернутися додому живими. Та з початку повномасштабної війни знову майже всі пішли боронити Україну – на передову чи в Територіальну оборону. Що вони згадують тепер? Як склалося їхнє життя?
Учасник АТО Євгеній Одновол воював у складі 90 окремого розвідувального батальйону.
💬 «Участь в обороні Донецького аеропорту була моїм першим бойовим досвідом, –розповідає. – Зараз, на жаль, на ці спогади нашаровуються інші картини жорстокої повномасштабної війни, яка забирає життя українських воїнів. Попасна, Бахмут, Авдіївка…»
У Черкасах Євген очолював центр допомоги учасникам АТО при Черкаській ОДА, був членом Всеукраїнської ГО «Об’єднані війною. 90-й батальйон».
💬 «Зараз я проходжу службу в складі Тероборони. З побратимами підтримуємо зв'язок, спілкуємося, бо наша дружба скріплена кров’ю»,– говорить Євген.
У 90-му батальйоні 95-ї бригади воював і Сергій Очеретний.
💬 «Було неймовірно важко. Але завдяки участі в АТО ми відчули себе більш підготовленими до теперішньої війни, бо зараз вона в рази складніша»,– розповідає Сергій. – Після АТО я працював підприємцем, а від початку повномасштабки знову пішов у ЗСУ. Тепер за станом здоров’я комісований».
З початку повномасштабної війни знову пішов до лав ЗСУ «кіборг» Олександр Величко.
💬 «Тоді нам багато допомагали волонтери. Приїжджали у населені пункти поблизу аеропорту, привозили і, ризикуючи життям, передавали нам їжу, теплі речі, практично все, про що ми їх просили, – згадує Олександр. – А знову я пішов на війну, бо по-іншому не міг. Я ж чоловік! Думаю: хоча й інвалід війни, на передову не можу, але хоч рідні свої Черкаси захищатиму. І коли разом з нами в ТРО поприходили хлопці 17-18 років, які автомата не знали, то ми розповідали, показували, бо з 2014 року знаємо, що таке справжнє побратимство».
Черкасець Алі Хамідуллін – військовий медик, воював у складі 90 окремого аеромобільного батальйону 95 бригади. Тепер знову, вже втретє, в лавах Збройних Сил України.
💬 «Я був у Донецькому аеропорту 18 днів. Пам’ятаю пацанів, поранених. Вважаю, що Господь мене вберіг. Бо були дуже сильні обстріли. Одного разу уламки сепарського снаряду з РПГ зрикошетили і встрягли в стіну просто біля нас, – згадує Алі. – Душа болить за те, що досі точиться війна. Так, на передовій неймовірно важко. Але вважаю, що коли іде війна, чоловік іде захищати батьківщину. Це закон. Так було завжди. З моїх предків тільки батько не воював. Решта – діди, прадіди, дядьки – всі боронили рідну землю. Зараз у мене в армії 4 члена родини: я, син, донька і зять. Син (ми з ним в одному підрозділі) був поранений у Попасній. Відновив здоров’я – і знову в ЗСУ. В моєму телефоні вже більше 10 контактів друзів, які ніколи не подзвонять. Але видалити їх не піднімається рука».
Тричі воював у лавах ЗСУ черкасець Олександр Тимошенко ("Павук"). В Донецькому аеропорту – дві ротації.
💬 «З нашого підрозділу 81 бригади після початку повномасштабного вторгнення всі як один встали і пішли воювати. На жаль, багато хлопців немає. Я за станом здоров’я теж змушений був звільнитися. Тепер працюю в галузі сонячної енергетики. До речі, з нашого підприємства 7 осіб зараз на війні. І більше 1 млн коштів благодійно ми перерахували на потреби ЗСУ чи закупили їм найнеобхідніше», – розповідає Олександр.
Черкасець Володимир Андрощук (друг «Бача») воював у Донецькому аеропорту з вересня 2014-го до лютого 2015-го.
💬 «Разом із побратимами з Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» ми стримували атаки окупантів. Потім повернувся до мирного життя. А в лютому 2022 року прийшов до 118 бригади Черкаської тероборони, де мій бойовий досвід і вміння стали цінними для менш досвідчених побратимів. За цей час я встиг повоювати з солдатами ерефії у Майорську на Донеччині, на Бахмутському напрямку. Мені 55 років і, на жаль, після чисельних контузій я змушений звільнитися із ЗСУ за станом здоров’я", – розповідає Володимир.
🖇 Нагадаємо, що оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні: з травня 2014 по січень 2015 року.
🇺🇦 За аеропорт воювали спецназівці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93-й ОМБр, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», а також бійці Добровольчого Українського Корпусу.
🙏 У тих боях були поранені 440 бійців, загинули – понад 100 захисників. Троє з них – жителі Черкас: Євген Подолянчук, Олексій Панченко, Андрій Терещенко. Їм посмертно присвоєно звання почесних громадян міста, на їх честь у місті названо вулиці та провулок.
За особисту мужність, самовідданість та професіоналізм, які були проявлені під час виконання бойових завдань у зоні проведення АТО на східних рубежах нашої країни, черкаських «кіборгів» разом з іншими військовослужбовцями відзначили державними нагородами.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.