#МА_ТИ Ірина Лисак – мати загиблого Героя, старшого солдата Романа Іванченка
Перегляди: 242
#МА_ТИ Ірина Лисак – мати загиблого Героя, старшого солдата Романа Іванченка
«Якби я фотографувалася зараз для свого живого сина, то це було би фото успішної жінки-підприємця, усміхненої та щасливої. Саме такою мене хотів бачити Роман», – говорить 44-річна Ірина Лисак.
Розповідає, що в Черкаси приїхала 2 роки тому з Полтавщини. Працює в роздрібній торгівлі. Любить випікати і мріє започаткувати власну справу. Завдяки роботі та постійному спілкуванню з людьми відволікається від горя.
«Син був моєю гордістю й опорою. З дитинства серйозний і відповідальний. Друзів мав небагато, але справжніх. Після школи здобув фах бармена-ресторатора, потім - правознавця. І
невдовзі зацікавився військовою справою.
Ми відвезли його у військову частину на Полтавщині, де якраз був набір. Проте не знали, що це буде служба за контрактом. Після навчань мій 19-річний Роман приїхав і каже: «Ма, збирай речі. Я їду в зону АТО», – плачучи, згадує пані Ірина.
Старший солдат Роман Іванченко служив 5 років у 72-ій ОМБР імені Чорних Запорожців. А в березні 2022 року, на початку повномасштабної війни, 24-річний воїн загинув, обороняючи Харківщину.
«Коли дивлюся новини про військових – не можу стримати сліз. У мене менший брат служить, пройшов Іловайськ. Меншому синові 20 років, і він теж проситься воювати, навіть ходив у військкомат. Моя мрія і мета – аби якнайшвидше закінчилася війна. Я дуже дорого заплатила за неї. Хочу, аби смерті наших чоловіків і синів не були даремними».
Пані Ірина робила сухі супи для воїнів, тепер частину своєї зарплати віддає волонтерам. Переконана, що всі повинні постійно допомагати захисникам продуктами чи коштами, адже це наш громадянський обов’язок.
«Мені приємно спілкуватися з такими, як я, бо розуміємо одна одну. Тому відвідую зустрічі й майстер-класи, зокрема, в Центрі «Жага життя». Дякую за це їхнім організаторам. Ми збираємося не заради випічки чи поробки, а щоби душу відвести», – говорить жінка.
І ще одна втіха Ірини Лисак – собака.
«Це моя віддушина. Вона все розуміє. Коли я плачу – облизує мене. Приходимо на цвинтар до сина – сидить поруч і чекає, відчуває, що тут є важливе і цінне для мене. Якщо я відкрию власну кав’ярню-пекарню для воїнів чи пельменну – дозволятиму всім відвідувачам заходити із тваринами».