Notice: Undefined index: glas in /home/ct115h00/web/dspck.gov.ua/public_html/plugins/system/mibokglaza/mibokglaza.php on line 107
В департаменті соцполітики розглянули питання безпечної життєдіяльності населення
Контактна ел.пошта:
Консультації:
(0472) 54-22-01
Image

Новини департаменту

В департаменті соцполітики розглянули питання безпечної життєдіяльності населення

В грудні, підводячи підсумки 2019 року, в департаменті соціальної політики Черкаської міської ради відбулося чергове засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

На засіданні розглянули питання санітарно-епідемічної ситуації в Черкасах і виробничого травматизму на підприємствах міста та спланували роботу на 2020 рік.

Важливим для Черкас залишається санітарне очищення території. На вулицях міста все ще є місця, де накопичуються тверді побутові відходи, будівельне сміття, гілки дерев та інше, що за сприятливих умов, може призвести до поширення гризунів та зростання рівня інфекційної захворюваності серед населення. Важливою складовою проведення санітарного очищення території міста є полігон твердих побутових відходів. Актуальними залишаються рекомендації Черкаського міського Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області щодо проведення пошарової засипки при захороненні ТПВ, обвалування полігону по периметру, огородження території, а також будівництва нової черги полігону.

Задля підтримки безпечної санітарної ситуації в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, наразі існує потреба капітальних ремонтів харчоблоків, пралень, медичних кабінетів, окремих групових осередків та класів, туалетів, спортивних залів. Додаткове оснащення харчоблоків холодильниками, електричними котлами та духовками, іншим технологічним обладнанням.

У зв’язку з зареєстрованим випадком захворювання на сказ у безпритульної тварини в мікрорайоні Соснівський в квітні 2019 року, постійна надзвичайна протиепізоотична комісія Черкаської міської ради на своєму засіданні оголосила цю зону неблагополучною та загрозливою по сказу, а також затвердила План першочергових заходів по локалізації та ліквідації осередку сказу тварини. Завдяки своєчасному та повноцінному комплексу заходів, повторні випадки захворювання на сказ у місті не траплялись.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської міської ради в серпні 2019 року затвердила комплекс заходів щодо попередження випадків захворювань на ботулізм серед населення міста. Завдяки виконанню цих заходів у 2019 році в Черкасах не зареєстровано жодного випадку цього захворювання.

Як повідомив представник Фонду соціального страхування України в Черкаській області, станом на 01.12.2019, порівняно з аналогічним періодом минулого року, спостерігається  тенденція до збільшення рівня виробничого травматизму. Для запобігання цьому в 2019 році було надано 64 консультації щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці, розповсюджено 101 нормативно-правовий акт з охорони праці та іншої спеціальної літератури; опрацьовано та впроваджено системи управління охороною праці на 24 підприємствах Черкас; розроблено профілактичні заходи на 12 підприємствах; проведено 4 семінари, 2 наради та 2 наради у форматі круглого столу з питань охорони праці; прийнято участь в роботі 19 комісій з перевірки знань з питань охорони праці, та 5 комісій з охорони праці; проведено 19 перевірок стану охорони праці.