Акція «Walk for Freedom/Хода за свободу» проводиться щороку 18 жовтня з ініціативи Європарламенту.

Її мета – привернути увагу до ганебного явища торгівлі людьми у 21 столітті. Мовчазна мирна хода на захист мільйонів людей, які перебувають у рабстві, відбувається у 50 країнах світу.

На Черкащині організаторами акції стали Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної  адміністрації, Департамент соціальної політики Черкаської міської ради, Благодійна організація «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ».

«За даними Міжнародної організації з міграції в Україні за роки Незалежності більше 230 тисяч осіб є постраждалими, більше половини їх – чоловіки, –  говорить Лариса Удовиченко, головний спеціаліст Управління у справах сімї, молоді та спорту Черкаської ОДА. – На Черкащині  в таку ситуацію потрапили 13 осіб і отримали статус постраждалих. Відтак їм надано  медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу і від державних інституцій, і від неурядових організацій, зокрема, від БО «100 % Життя Черкаси».

«Щороку долучаємося до акції, оскільки треба боротися з таким ганебним явищем: інформувати молодь, яка шукає кращих земель, кращих часів, влаштовуючи життя за кордоном, – говорить заступник директора - начальник управління розвитку соціальної сфери департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Юлія Ніконенко. – У Черкасах немає людей, які би офіційно мали статус постраждалої особи. Бо встановлення статусу – це оприлюднення фактів, документи, заяви, повідомлення людини про те, що вона постраждала від торгівлі. І люди часто приховують такі факти. Тому нам треба працювати, роз’яснювати громадянам, аби вони відстоювали свої права».

Цього разу в акції «Хода за свободу» взяли участь представники обласних та міських структур влади, представники Центру зайнятості, громадських організацій, студенти, небайдужі громадяни. Після зачитування декларації свободи та виступів спікерів, учасники пройшли  пішою ходою до площі «Дружба народів» під спеціальними чорними парасольками як символом захисту від рабства.