Ідея проєкту – відмова від шкідливого поліетилену, формування звички користуватися в побуті багаторазовими торбинками і рятувати Україну й планету від сміття.     

Загалом Всеукраїнський проєкт «Мішечок» є частиною міжнародного руху з поширення доступних екологічних рішень.

Його організувала ГО  «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за сприяння  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Український Державний Центр Позашкільної Освіти - УДЦПО, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України за підтримки  компанії  PepsiCo Україна.

До участі у проєкті черкаських дітей з інвалідністю Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "ЖАГА Життя" запросили партнери з громадської організації «ВАЛЄ.О». Їхня очільниця  Альона Остапенко співпрацює із Центром, проводить для вихованців зустрічі й бесіди на екологічну тематику. Діти разом із наставниками шили мішечки, робили фото, публікували у соцмережах.

 

«Ми розказуємо нашим дітям, що середній час використання одного пластикового пакета – 25 хвилин, а розкладається він від 100 до 500 років залежно від типу. Щороку тільки в Україні викидається близько 20 млрд штук поліетиленових пакетів! Вони засмічують природу, потрапляють до організму тварин і в питну воду, - говорить директорка Центру «Жага життя» Тетяна Волочай.

Загалом в Україні цьогоріч долучилися до благородної справи понад 8000 учнів з  285 шкіл. Разом вони пошили 17430 мішечків. Ще 608 учасників взяли участь індивідуально, пошивши 1012 багаторазових торбинок. Причому більшість використовували для шиття старі та непотрібні речі, тобто давали їм друге життя. Відтак школярі стали рушіями моди ощадливого ставлення до ресурсів Землі.

 

«Кожна створена багаторазова торбинка – це спільний внесок в екологічне майбутнє», – наголошує очільниця Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» в Україні Ксенія Ренчковська.

Проєкт «Мішечок» триватиме далі і запрошує усіх небайдужих прилучатися.